JAK ZASTAVIT PŘÍLIV NEPŘIZPŮSOBIVÝCH?

Na základě rozhodnutí Rady města Velké Hamry jsme požádali Městský úřad Tanvald, jakožto místně příslušný správní orgán, o vydání opatření obecné povahy k vyhlášení míst ve městě Velké Hamry se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. O co jde? Chtěli jsme omezit přísun nových nežádoucích a nepřizpůsobivých obyvatel z okolních obcí. Vydáním tohoto opatření by se totiž v Hamrech zamezilo výplatě příspěvku a doplatku na bydlení nepřizpůsobivým lidem, žijícím v soukromých objektech, na které by bylo opatření obecné povahy vyhlášeno. Jednoduše řečeno by tito lidé neměli dávky na to, aby zaplatili za předražené ubytování v těchto domech. Opatření obecné povahy je jedním z mála zákonných nástrojů obce (nejspíše jediným nástrojem), jak omezit přísun nových nepřizpůsobivých obyvatel.

K návrhu opatření obecné povahy se vždy vyjadřuje Policie ČR a OSPOD, přičemž o jeho vydání nakonec rozhodne místně příslušný Městský úřad v Tanvaldě.

A stalo se to, co se v našem státě stává velmi často, že o osudu života lidí v jedné obci, rozhoduje obec zcela jiná. Policie ČR doporučila opatření vyhlásit, OSPOD toto opatření nepodpořilo a Městský úřad Tanvald bez dalšího vysvětlení  toto opatření obecné povahy rozhodl nevydat. Zde si můžete přečíst vyjádření Městského úřadu Tanvald k této věci. S tímto vyjádřením jsem se samozřejmě nespokojil a budeme s úřadem v Tanvaldě o této problematice dál jednat.

Problémy s nepřizpůsobivými se samozřejmě netýkají pouze našeho města. I okolní obce marně bojují proti jejich přistěhování.  V novinách MF Dnes dne 2.10.2018 vyšel k této problematice článek. Jeho výňatek si můžete přečíst zde.

Jaroslav Najman, starosta

Knihovna Velké Hamry - Dovolená

od 3.6 - do 10. 06.2019 celý text

ostatní | 21. 5. 2019 | Autor: Ing. Jaroslav Najman

MUDr. Jana Hniličková - Dovolená

od 27.05.-31.05.2019
zástup : MUDr. Petr Michalík, DS Tanvald,Krkonošská 350
Po , Út, Čt, Pá - 8.00 -10.00 hod
St - 13.00 - 15.00 hod. celý text

ostatní | 21. 5. 2019 | Autor: Ing. Jaroslav Najman

Základní škola a Mateřská škola Velké Hamry hledá učitele/ učitelku pro 2. stupeň s aprobací fyzika, chemie, informatika a matematika v jakékoliv kombinaci nebo absolventa jiné VŠ s chutí učit tyto předměty. Nabízí práci na plný úvazek, možnost odborného i osobnostního rozvoje, moderně vybavené učebny (interaktivní tabule Smart, PC učebny, mobilní zařízení pro práci s žáky v kmenové třídě, kde je vždy dataprojektor s plátnem, pro výuku fyziky a chemie jsou k dispozici moderní pomůcky - žákovské badatelské sady PASCO). Výuka probíhá v méně početných třídách, umožňujeme výuku v blocích nebo tradičně 45 minutových hodinách.
Začínajícím učitelům poskytneme podporu. Studentům VŠ umožňujeme pokračování ve studiu kombinovanou formou.
celý text

ostatní | 10. 5. 2019 | Autor: Ing. Jaroslav Najman

Informace ke spolkům a bývalým občanským sdružením

Ministerstvo vnitra ČR - Informace celý text