JAK ZASTAVIT PŘÍLIV NEPŘIZPŮSOBIVÝCH?

Na základě rozhodnutí Rady města Velké Hamry jsme požádali Městský úřad Tanvald, jakožto místně příslušný správní orgán, o vydání opatření obecné povahy k vyhlášení míst ve městě Velké Hamry se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. O co jde? Chtěli jsme omezit přísun nových nežádoucích a nepřizpůsobivých obyvatel z okolních obcí. Vydáním tohoto opatření by se totiž v Hamrech zamezilo výplatě příspěvku a doplatku na bydlení nepřizpůsobivým lidem, žijícím v soukromých objektech, na které by bylo opatření obecné povahy vyhlášeno. Jednoduše řečeno by tito lidé neměli dávky na to, aby zaplatili za předražené ubytování v těchto domech. Opatření obecné povahy je jedním z mála zákonných nástrojů obce (nejspíše jediným nástrojem), jak omezit přísun nových nepřizpůsobivých obyvatel.

K návrhu opatření obecné povahy se vždy vyjadřuje Policie ČR a OSPOD, přičemž o jeho vydání nakonec rozhodne místně příslušný Městský úřad v Tanvaldě.

A stalo se to, co se v našem státě stává velmi často, že o osudu života lidí v jedné obci, rozhoduje obec zcela jiná. Policie ČR doporučila opatření vyhlásit, OSPOD toto opatření nepodpořilo a Městský úřad Tanvald bez dalšího vysvětlení  toto opatření obecné povahy rozhodl nevydat. Zde si můžete přečíst vyjádření Městského úřadu Tanvald k této věci. S tímto vyjádřením jsem se samozřejmě nespokojil a budeme s úřadem v Tanvaldě o této problematice dál jednat.

Problémy s nepřizpůsobivými se samozřejmě netýkají pouze našeho města. I okolní obce marně bojují proti jejich přistěhování.  V novinách MF Dnes dne 2.10.2018 vyšel k této problematice článek. Jeho výňatek si můžete přečíst zde.

Jaroslav Najman, starosta

LIBERECKÝ KRAJ PODPOŘIL JEDNOTKY DOBROVOLNÝCH HASIČŮ TAKÉ V ROCE 2018

V letošním roce Liberecký kraj vypsal dotační program 1.1. Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje. celý text

ostatní | 12. 10. 2018 | Autor: Ing. Jaroslav Najman