Rekonstrukce silnice Hamrska - Zbytky

Rekonstrukce silnice Hamrska - Zbytky

Po dlouhých pěti letech od doby, kdy Město Velké Hamry zahájilo jednání s Libereckým krajem, majitelem komunikace Hamrska – Zbytky, byla letos konečně provedena rekonstrukce této silnice. Správce komunikace Krajská správa silnic Libereckého kraje (KSS) rekonstrukci stále oddalovala s odůvodněním, že v rozpočtu nemají dostatek finančních prostředků na zpracování projektové dokumentace rekonstrukce. Zastupitelstvo města Velké Hamry tedy rozhodlo, že zpracování a proplacení projektové dokumentace zajistí město na své náklady. Projektová dokumentace stála více než 800 000,- Kč. Po předání hotového projektu Libereckému kraji se povedlo za pomoci hejtmana Libereckého kraje Bc. Martina Půty dohodnout s KSS, že k rekonstrukci této komunikace dojde v roce 2020. Ve výběrovém řízení uspěla firma M - SILNICE a.s. Při rekonstrukci silnice dávalo Město Velké Hamry své připomínky k prováděné rekonstrukci (technický dozor byl realizován ze strany KSS, ale Město Velké Hamry zaplatilo projekt, a proto chtělo mít své zástupce při kontrolních dnech). Pan stavbyvedoucí vždy sepisoval naše požadavky, aby do příštího kontrolního dne bylo vše v pořádku. Něco muselo být předěláno, doděláno a některé věci jsou stále v řešení. Např. silnice není nikde osazena značkou „hlavní silnice“ (bude doplněno na jaře), jsou špatně vyspádované některé příkopy, z obecní cesty od kapličky (výjezd nad panem Šourkem) je nájezd na rekonstruovanou komunikaci velmi prudký, trojúhelník (u Skalských) je plný bahna. Každopádně zima veškeré nedostatky zajisté odhalí.

silnice Hamrska - Zbytkysilnice Hamrska - Zbytky

Vytvořeno: 8. 12. 2020