Tříkrálová sbírka 2021

Tříkrálová sbírka je poselstvím lásky a požehnáním, je přáním pokoje, štěstí, zdraví.

Tříkrálová sbírka je poselstvím lásky a požehnáním, je přáním pokoje, štěstí, zdraví. Ve dnech od 1. -14. 1. 2021 koledníci přinesou zvěst, že nikdo není sám. Ovšem nadcházející sbírka proběhne jinak, než jsme zvyklí. Pandemie koronaviru před nás postavila výzvu, jak tuto tradiční sbírku uchopit. Lednová koleda bude muset proběhnout s omezením fyzického kontaktu, jelikož zdraví a bezpečnost našich dárců a koledníků je prioritou. Hlavní část sbírky se tedy přesune do online světa. Tři králové tentokrát nezazvoní fyzicky u Vašich dveří, ale můžete je pozvat do domovů prostřednictvím webu www.trikralovasbirka.cz.

10. 1. 2021 kolem 11:00 hodin můžete na Příchovicích vidět Kašpara, Melichara i Baltazara, jak projíždí tuto oblast Jizerských hor na koních.

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi
v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí v regionech, kde sbírka probíhá (v našem okolí je to Tanvald, Kořenov, Desná, Velké Hamry, Plavy). Konkrétní využití získaných peněz je zveřejněno v záměrech jednotlivých charit na výše uvedené webové stránce.

Radost z narození děťátka Ježíše Krista a požehnání do všech dní nového roku 2021!

Markéta Hlubučková

Vytvořeno: 11. 12. 2020