Úprava okolí kaple sv. Anny na Hamrskách a vydláždění příjezdové cesty a cestiček na hřbitově

V letošním roce město zajistilo pokácení přerostlých stromů v okolí hamrské kaple sv. Anny. Stromy již zcela zastínily tuto dominantu Velkých Hamrů – Hamrsek a navíc se nakláněly ke kapli a hrozilo její poškození. Někteří občané s tímto kácením nesouhlasí, ale zásah byl opravdu nutný. Malé stromky výborně slouží jako dekorace staveb, ale přerostlé již jen stínily a ohrožovaly a pokácení bylo tedy nezbytné. Proto Rada města Velké Hamry toto kácení odsouhlasila. Prořezání stromů provedla stanice HZS Tanvald v rámci výcviku hasičů a to bez jakékoli finanční spoluúčasti Města Velké Hamry. Pokácení jednoho stromu by město jinak vyšlo na cca 15 000,- Kč a těch stromů tam bylo celkem 11. Jako kompenzace padlým stromům bylo provedeno vysázení nových stromků podél příjezdové cesty ke kapli. V příštím roce bude ještě zajištěno nové osvětlení kaple sv. Anny.

Ale kácení stromů nebylo tím jediným, co se u hamrského hřbitova v letech 2019 a 2020 dělo. Město zajistilo nové vydláždění příjezdové cesty před hřbitovem a cestiček na hřbitově v celkové hodnotě 1.583 tis. Kč.

cesty a stromycesty a stromy

Ing. David Patrman, člen rady

Vytvořeno: 8. 12. 2020