Sociální a komunitní sociální práce ve Velkých Hamrech

registrační číslo projektu CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_042/0006110

V období od 1.1.2017 do 31.12.2019 bude v obci Velké Hamry realizován projekt „Sociální a komunitní sociální práce ve Velkých Hamrech“, který je z 95 procent podpořen dotací z MPSV a Evropského sociálního fondu.

Cílem práce v rámci projektu je poskytovat klientům co nejvíce komplexní podporu v oblasti bydlení, zaměstnanosti, bezpečnosti, vzdělávání a sociálních služeb. Prvořadým úkolem je, aby klienti posilovali zodpovědnost za vlastní život a sebedůvěru s využitím propojování činností terénních a sociálních pracovníků.

Všem občanům obce budeme poskytovat poradenství v následujících oblastech:

• Poskytování dávek SSP, HN
  • Rodičovská odpovědnost, kompetence
  • Dluhová problematika
  • Bydlení
  • Pracovní příležitosti, zaměstnanost
  • Vzdělávání, zápisy do MŠ a ZŠ
  • Zdravotně znevýhodnění, pomoc ve zdravotní péči
  • Oběti tr.činů, domácí násilí
  • Rodiny s dětmi
  • Mládež do 26 let
  • Důležité je aktivní zapojení osob, kterým hrozí sociální vyloučení nebo jsou ohrožené jiným způsobem, a proto se chystáme:
  • nově zřídit na úřadě schránku, kam by bylo možné vkládat náměty požadavky na akce, připomínky a tím podpořit nově vznikající komunitní práci. Jedná se o dlouhodobý proces, kdy komunita určuje priority a má možnost ovlivnit rozhodování ve prospěch celého města.
  • Organizovat besedy s občany

Kde a kdy nás můžete najít:

Detašované pracoviště MěÚ Velké Hamry, čp. 590 (budova staré školky na Svárově), vchod zezadu, 1. patro vedle knihovny

pondělí a středa: 8:00 – 11:30, 12:30 – 17:00

Mimo uvedené úřední hodiny lze po předchozí telefonické či e-mailové dohodě domluvit schůzku jak na našem pracovišti, tak ve vašem přirozeném prostředí.

Kontakty:

Markéta Horneková, terénní pracovnice, tel. 773 517 149, email: marketa.hornekova@velke-hamry.cz

Eva Peřinová, sociální pracovnice, tel. 778 482 370

Dana Lejsková, vedoucí sociálně správního odboru, tel. 777 914 615, email: dana.lejskova@velke-hamry.cz

Patrik Kotlár, komunitní pracovník

21. 3. 2019

Základní škola a Mateřská škola Velké Hamry - Zápis do mateřské školy Velké Hamry II, 212 (Hamrska)

21. - 28. 3. 2019

Jarní bazárek