Sociální byty ve Velkých Hamrech, reg. číslo CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_033/0003064

Realizací projektu vznikl 1 sociální městský byt v čp. 433. Cílem je dostupné a důstojné nájemní sociální bydlení pro osoby sociálně vyloučené a osoby sociálním vyloučením ohrožené, které jsou v bytové nouzi. Byt je včetně základního vybavení. Došlo k rekonstrukci i společných prostor . Podmínkou užívání bytu je současná sociální práce s nájemníky bytu.

Nájemní smlouva s nájemníky je uzavřena od 1.9.2018 vždy v trvání jednoho roku. V případě plnění podmínek nájemní smlouvy a podmínek přidělení sociálního bytu, je nájemní smlouva automaticky obnovována vždy na další rok. Vznik sociálních bytů je opatření obce, které přispívá k začleňování osob cílové skupiny, v rámci bydlení do bytové zástavby mimo úzce segregované oblasti obce.

Projekt byl realizován za finanční podpory státního rozpočtu a rozpočtu Evropské unie, Evropského fondu pro regionlní rozvoj, Integrovaného regionálního operačního programu.